Ancin-Antzin

 

 

  

Euskadi eta Nafarroako Mushing txapelketa

Azaroaren zazpi eta zortzian Euskal Herriko Mushing txapelketak jokatu ziren Antzinen. 76 partehartzaile bildu ziren Euskal Herritik eta Aragoi, Gaztela eta Leon, Errioxa, nahiz Asturiastik etorritakoak hauek. 

Larunbatean ari zuen beroa zela eta, bi orduz atzeratu zen txapelketa. Ondorioz, lehen manga gauez burutu zuten, kopeta-argiz lagundurik bidea ikusi ahal izateko. 

Igandean saioa aurreikusitako orduan hasi bazen ere, ibilbidea laburtu zuten Bikejoring eta Canicross kategoriakoetan. 

Haurrek ere gozatzeko parada izan zuten hauentzat bereziki prestaturiko ibilbidean. 

Bi mangen ondoren honako sailkapenak izan genituen:

 

Kart, 6-8 txakur: 

1-Javier Alemanno (Canun)

2-Itoitz Armendariz (Euskarod)

3-Ismael Mediavilla (Canicross Burgos)

 

Trizikloan, 4 txakur:

1-Roberto Alonso (Canicross Burgos)

2-Miguel Angel Vicente (Oscanicross)

3-Ismael Mediavilla (Canicross Burgos)

 

Patinetan, 2 txakur:

1-Eneko Agirre (Zazpi)

2-Juan Urtasun (Navarmushing)

3-Pedro Etxeberria (Canun)

 

Patinetan 2 txakur eskendinabiar:

1-Unai Sodupe (Navarmushing)

2-Jessica Rodriguez (Navarmushing)

3-Juanjo Beracierto (Navarmushing)

 

Bikejoring gizonak:

1-Jon Gonzalez (Zazpi)

2-Carlos Saez (Zazpi)

3-Igor Lanz (Navarmushing)

 

Bikejoring emakumeak:

1-Larraitz Sorron (Zazpi)

2-Ainara Elbusto (Canun)

3-Amaia Ginea (Zazpi)

 

Canicross emakumeak:

1-Leire Fernandez

2-Sonia Alvarez (Canun)

3-Izaskun Zabala (Zazpi)

 

Canicross gizon helduak:

1-Jose Felipe Larrazabal (Canun)

2-Pedro Etxeberria (Canun)

3-Fernando Cobos (Pol-pol)

 

 Canicross gizon helduak:

1- Mikel Etxeberria (Canun)

2- Iban Vicente (Zazpi)

 

Canicross gazteak:

1- Kimetz Etxabe (Canun)

2- Aitor Agirre (Zazpi)

3- Mattin Jauregi (Zazpi)

 

Jaitsi sailkapenak.(guztiak)

 

 

 

 

 

 

CARPETA CIUDADANA
buzon-de-sugerencias-eu
01TABLON-ANUNCIOS-EU

web-ancin-freeland.png

facebook-en
InicioEgunerokoakBerriakEuskadi eta Nafarroako Mushing txapelketa Top of Page